,

Nyt fra Nailberry – perfekt pleje til dine hænder og fødder

Nailberry pleje til hænder og fødder er 99-100% naturlige med rene essentielle olier, der fuldender oplevelsen af den perfekte pleje.

De nye Nailberry plejeprodukter til hænder og fødder er så perfekte, at de har givet mig motivationen til at få genoplivet fredagsfavoritten her på Qland. Indlægget med de skønhedsprodukter, der kan noget særligt – virkningsmæssigt,  æstetisk, miljømæssigt eller som er en særlig nyhed eller innovation.

Nailberry har med deres sædvanlige udgangspunkt i det æstetiske og cruelty-free udsendt plejeprodukter med 99-100% naturligt indhold og med rene essentielle og økologiske olier. Ren luksus for hænder og fødder – og for sindet.

Reklame

Du kender formentlig Nailberrys smukke, veganske neglelakker, der er designet til en sundere manicure.

Nu kan du udvide din daglige pleje af dine hænder og fødder med velduftende, naturlige og lækre plejeprodukter fra Nailbarry The Hand & Foot Care Collection.

 

Nailbarry The Hand & Foot Care Collection

Serien består af en ultralækker scrub, The Exfoliator (210 kr.), der dufter som en drøm og giver smukke, glatte og bløde hænder og fødder.
Den indeholder essentielle olier fra økologisk eukalyptus, mynteblade, pebermynte og rosmarin, der virkelig er en luksus for sanserne. Den dufter så godt, at jeg får helt lyst til at spise den! 🙂

Fintmalet brunt sukker fjerner tørheden, og en olie, der består af sesam og solsikke, giver meget fine, glatte og fugtmættede hænder. Brug den også i fodbadet, hvor scrub’en bliver mælket, når den kommer ned i vandet!

Nailberry The Exfoliator dufter som en drøm og give smukke, glatte og bløde hænder og fødder.

 

Avancerede ingredienser til hænder og fødder

Nailberry Fodcremen (210 kr.) er dejligt nærende og indeholder en kombination af hyaluronsyre, der trænger dybt ind i huden, og sheasmør, der afhjælper tørhed og hælsprækker. Konsistensen er let og cremen absorberes hurtigt.
Igen er der essentielle olier, der giver bruge en ekstra dimension af velvære. The Foot Cream indeholder eukalyptus, pebermynte og lavendel.

Foryngende håndcreme

Håndcremen (185 kr.) giver også noget særligt til sanserne med økologisk blodappelsin og eukalyptus, og så indeholder den, foruden nærende macadamiaolie og sheasmør, også aldersbekæmpende luksusingredienser: Bidens Pilosa er mildt plantebaseret bioretinol, der fremmer kollagendannelse og fasthed. Hudidentiske ceramider styrke barrierefunktionen og giver sunde og fugtmættede hænder.

 

Nailberry plejeprodukterne er 99-100% naturlige, veganske og cruelty-free med rene essentielle olier, der giver en skøn duftoplevelse, der fuldender oplevelsen af den perfekte pleje til hænder og fødder.

 

 

SE ALLE FREDAGSFAVORITTERNE HER

 

 

 

0 kommentarer

Skriv en kommentar

Skriv din kommentar her!
Alle er velkomne til at deltage

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Dette site anvender Akismet til at reducere spam. Læs om hvordan din kommentar bliver behandlet.